• Alibey Mah. Kızkapan sokak İpek İş merkezi Kat:4 D10 Silivri / İSTANBUL
  • 0 212 986 08 22

Cinsel Hastalıklar

Tanı ve Tedavi Merkezi

Uzman Kadro

Deneyimli Doktor ve Personel

Laboratuvar Testleri

Hızlı ve Güvenilir Sonuç

0 212 986 08 22

HPV Tedavisi

hpv tedavisi
Lazer ile HPV Tedavisi ( Genital Siğil Tedavisi )

Fraksiyonel karbondioksit lazer ile hpv siğil dokusunun buharlaştırılması son derece etkin, başarılı ve nüks oranı düşük bir tedavi seçeneğidir. Lazer ışınlarının hpv li dokuyu buharlaştırma etkisinden faydalanılır. İşlem öncesi lokal anestezi gerekebilir. Genital siğil çok yaygınsa lokal anestezi uygulamak için uygun şartlar yoksa genel anestezi ile de işlem gerçekleştirilebilir. Yara izi kalma ihtimali, ciltte renk değişikliği olma ihtimali çok düşüktür. Avantajlarının yanında lazer cihazın yüksek maliyeti nedeni ile her klinikte bulunmaması bu yöntemin en büyük dezavantajıdır.


Elektrokoter ile HPV Tedavisi ( Siğil Yakma )

Elektrokoterizasyon (siğil yakma işlemi olarak da bilinir), elektrik akımı ile siğili yakarak yok etme prensibi ile çalışan bir yöntemdir. Özellikle dış genital bölgede, penis kökünde, makat çevresindeki küçük lezyonlar için oldukça iyi bir tedavi seçeneğidir. Ancak skar dokusu oluşturabilmesinden dolayı tercih edilme oranı azalabilmektedir. Ayrıca bu yöntemin diğer bir dezavantajı ise işlem sonrası ağrının fazla olması ve işlem için anestezi gereksinimidir. İşlem öncesi siğillerin yaygınlığına göre lokal anestezi ya da genel anestezi yöntemi tercih edilebilir. Siğiller elektrokoter ile yakılır ve yok edilir. İşlem sonrası ağrı kesiciler ve lokal etkili kremler kullanılır.


Radyofrekans ile HPV Tedavisi

Radyofrekans (radyocerrahi olarak da bilinir) radyo dalgaları aracılığı ile siğili buharlaştırarak tahrip eder. Vücudun her bölgesinde güvenle kullanılabilecek bir yöntemdir. Skar dokusu oluşturma ihtimali çok düşüktür. İşlem öncesi siğillerin yaygınlığına göre lokal anestezi ya da genel anestezi yöntemi tercih edilebilir. İşlem sonrası ağrı kesiciler ve lokal etkili kremler kullanılır.


Kriyoterapi ile HPV Tedavisi ( Siğil Dondurma )

Bir dokunun dondurulması dokuda yanık etkisi şeklinde tahribat yapar. Bu mantıkla siğillere sıvı nitrojen püskürtülmesi siğilin donması ve siğil dokusunun çürümesine yol açar. Nüks oranı diğer lokal tedavilerden farklı değildir. Tahribat etkisi sınırlı olduğu için aynı siğil için birden fazla seansa ihtiyaç duyulabilir. Kriyoterapi (siğil dondurma) yan etkileri ciltte kabarma, ülserasyon ile lokal doku yıkımı sonucu enfeksiyon ve ciltte renk kaybıdır. Nadiren kalıcı yara izi kalabilir. Gebelikte güvenli olarak kullanılabilir.


İlaç ile HPV Tedavisi

İlaçlar ve kimyasallar ile siğil tedavisinde bir çok seçenek bulunmaktadır. Bunların bir kısmı immünmodülatör mekanizma ile bağışıklığı tetikleyerek bir kısmı da siğili tahrip ederek etki gösterir.


Silivride bulunan Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Tedavi Merkezimizde Elektrokoterizasyon ile hpv tedavisi, genital siğil yakma operasyonları, Lazer ile siğil tedavisi, Radyofrekans ile genital siğil tedavisi yapılmaktadır.

HPV tedavisi, Genital siğil tedavileri konusunda detaylı bilgi ve randevu almak için 0 212 986 08 22 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.


Bu yazımız da ilginizi çekebilir !
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Belirtileri çoğunlukla cinsel organlarda görülen ya da bazen hiç belirti göstermeyen, genellikle korunmasız cinsel temas yoluyla insandan insana bulaşan virüs ve bakterilerin neden olduğu hastalıklara “Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar” denir.

Sayfaya Git