• Alibey Mah. Kızkapan sokak İpek İş merkezi Kat:4 D10 Silivri / İSTANBUL
  • 0850 490 1 478

Cinsel Hastalıklar

Tanı ve Tedavi Merkezi

Uzman Kadro

Deneyimli Doktor ve Personel

Laboratuvar Testleri

Mavi Laboratuarlar Grubu

0850 490 1 478
Dr.Öğr.Üyesi Eser AĞAR

Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı

1977 yılında Adana’da doğdu. İlk - orta ve lise eğitimini Adana ’da tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimine başlayan Eser Ağar yaz aylarında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Kliniğinde estetik ve rekonstrüktif cerrahi konusunda eğitim aldı ve kendini geliştirdi.

6 yıl süren tıp eğitiminin ardından 2001 yılında mezun oldu. 2002 yılında İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlık eğitimine başladı. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Perinatoloji Bölümüne tayin oldu ve riskli gebeliklerin takibi, 2.Düzey Ultrasonografi, Amniyosentez, CVS, Kordosentez gibi işlemler konusunda çalışmalarda bulundu.

Buradaki çalışmalarını tamamladıktan sonra tekrar Şişli Etfal Hastanesine dönüp uzmanlık eğitimini tamamladı. Mecburi hizmet görevini 1 yıl süre ile Şanlıurfa Siverek Devlet Hastanesinde yaptı. Mecburi hizmet süresinin bitiminde 2008 yılında Kayseri Asker Hastanesinde askerliğini yapmaya başladı.

Askerliğini yaparken aynı zamanda Kayseri Özel Tekden Hastanesi ve Kayseri Acıbadem Hastanelerinde çalıştı. Askerlik hizmetinin sonunda devlet memurluğunun kendisine uygun olmadığına karar vererek istifa etti. 2009-2010 yılları arasında Sultançiftliği Bahat Hastanesinde çalıştı, ardından Beylikdüzü Medicana International Hastanesi göreve başladı.


Estetik cerrahiye olan ilgisi nedeni ile 2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Los Angeles’a gitti. Genital bölge estetiği konusunda dünyaca ünlü Dr.Red Alinsod ile birlikte Labioplasti, Labium Majus Estetiği, Klitoris Estetiği, Himenoplasti, Vajinal Rejuvenation ve Vajinal Daraltma konusunda çalışmalar yaptı.

Amerika Birleşik Devletlerinden döndükten sonra Silivri Anadolu Hastanesinde 3,5 yıl, Silivri Kolan Hastanesinde 2,5 yıl çalıştı. Hastalarına sunduğu hizmetin kalitesini ve niteliğini artırmak amacı ile Haziran 2017 den itibaren kendi kurduğu kadın sağlığı ünitesinde hastalarına hizmet vermektedir.

2016 yılında Yardımcı Doçent ünvanını almıştır. Akademik çalışmalarını İstanbul Gelişim Üniversitesinde sürdürmektedir.